Jak znaleźć motywacje do rysowania?

kurs akwareli

Nie raz pewnie zdarzyło Ci się usiąść przed kartką, gotowy jak nigdy do rysowania, ale nagle wszystkie pomysły wyleciały Ci z głowy. Odsunąłeś to na później, i tak odsuwałeś aż minął dzień, tydzień, a może i także miesiąc zanim wróciłeś do rysowania… To właśnie oznacza, że straciłeś motywacje do rysowania. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec?


Lubisz rysować a brak ci inspiracji? Zobacz te rysunki tygodnia i znajdź nowe inspiracje!


Pasja, nie wymóg

Zdawać by się mogło, że do pasji zmuszać się nie trzeba. Że pasja jest czymś co robi się dla zabawy oraz w wolnych chwilach. Jest to częściowo prawdą, ale jednocześnie na pewno miałeś moment, gdzie pasja nie sprawiała ci już przyjemności.

Cele

Jednym z powodów, może być postawienie sobie zbyt wysokich celów. Jest to częste zachowanie, w szczególności zauważalne u młodych ludzi, gdzie chcą już rysować niczym najwięksi mistrzowie, mimo, iż rysują od niedawna. Stawianie sobie mniejszych celów, które mają za zadanie poprawić jakąś szczególną umiejętność jest zdecydowanie lepszym działaniem. Prostymi i szybkimi ćwiczeniami jesteś w stanie łatwo zobaczyć, czy rzeczywiście się poprawiasz oraz zmniejszasz szanse na brak motywacji do rysowania.

Inspiracje

Jedną z metod zwalczania braku motywacji jest szukanie inspiracji. Poszukaj artystów którzy cię zainspirują i którym chcesz dorównać. Motywacje do rysowania znajdziesz szczególnie patrząc na to, jak artyści tworzą swoje prace.


porada rysunkowa

Zobacz czy nie zainteresują cię jeszcze


Szukaj nowości

Nowe techniki, przybory… kolejny sposób na znalezienie motywacji jak i inspiracji. Twój brak motywacji może wynikać ze zwykłego znudzenia daną tematyką lub przyborami. Oprócz ołówków i kredek jest jeszcze wiele innych przyborów które nadadzą twoim rysunkom nowego stylu. Dodatkowo możesz szukać nie tylko w zakresie malarstwa i rysowania, ale także digital paintingu. Kto wie, może znajdziesz coś nowego, w czym potem będziesz jeszcze lepszy!

Poznawaj nowych ludzi

Jednym z najszybszych sposobów na naukę jest konkurowanie z innymi osobami. Na kursach rysunku nie tylko możesz konkurować z innymi, ale także podzielić się swoją pasją z ludźmi, którzy lubią to samo! Dodatkowo same kursy nauczą cię rzeczy, których nie znajdziesz w Internecie, nie mówiąc już o tym, że będziesz rysować z osobą, która będzie chciała i umiała Ci pomóc.

Podsumowanie

Najlepszym sposobem na odnalezienie nowej motywacji, to szukanie inspiracji w ulubionych artystach, zmiana środowiska oraz przyborów. Warto dodatkowo zapisać się na kursy rysunku które pozwolą ci nawiązać nowe znajomości.