Blog

Jak narysować psa?

Zaczynamy od tutoriala „jak narysować psa?”

Działaj wg tego schematu:

 • Rysuj po kolei to co jest na materiałach
 • Dobrze jest je sobie wydrukować żeby patrzeć na kartkę nie na monitor. Wydruk masz wtedy obok kartki na której rysujesz.
 • Nie przechodzisz do kolejnego kroku dopóki nie narysujesz aktualnego. Tutaj masz naukę rysunku od podstaw krok po kroku więc nie skacz po wyższych fazach
 • Znajdź kogoś kto będzie wstanie zrobić ci poprawę- korektę Twojej pracy ponieważ nie jest tak, że będąc amatorem lub początkującym narysujesz dokładnie tak samo. Osoba którą wybierzesz musi umieć rysować nie gorzej od tego tutoriala – ale to chyba oczywiste. Ktoś kto rysuje tylko kwiaty może mieć problemy z wyłapaniem i skorygowaniem błędów w rysowaniu psa. Można bezpośrednio dać do korekty osobie która narysowała ten tutorial.
 • Pamiętaj, że ma prawo Ci nie wyjść za pierwszym razem, więc za jakiś czas narysuj tego psiaka jeszcze raz!
 • Trzymaj się wiernie opisów, które wyjaśniają jak rysować tego psa – są one przy każdym obrazku.

 

Mamy dla Ciebie niespodziankę - 4 lekcje on-line Video za darmo

Kliknij w link poniżej i odbierz dostęp do czterech lekcji on-line i za darmo! Dostęp masz dożywotni i do niczego Cię nie zobowiązuje. Lekcje możesz robić kiedy chcesz, jak chcesz i w swoim tempie.

Jak narysować psa cz.1 Szczeniak - faza 1 - podrys

rysunek ołówkiem dla początkujących

Skompletuj materiały plastyczne i przystąp do rysowania tego psa!

Jaki papier będzie najlepszy do tego rysunku?

 • Format A3 lub A4. Jest jeszcze format pośredni – B4 ale on ciężej dostępny. Nie schodziłbym poniżej tych formatów ponieważ wtedy kreska będzie za gruba w stosunku do ogólnych proporcji. Nie polecam też większych formatów ponieważ za długo Ci się zejdzie. Drugim powodem jest to, że cieniowanie tej lekcji rysunku jest adekwatne do wielkości arkusza. 
 • Co do arkusza papieru – wybierz gramaturę 180g. Nie rysuj na kartce z drukarki. Ma ona tendencję do zagięć. Co to jest gramatura dowiesz się niżej.

Jaki ołówek do rysowania będzie najlepszy?

 • Ołówki – My na naszych kursach rysunku  polecamy te firmy : Derwent, Cooh-i-Noor, Faber Castell, Staedtler.  Jeżeli kupisz dowolny z tych ołówków to będzie to dobra jakość. Nie żałuj pieniędzy na dobre materiały plastyczne. Nauka rysunku na gównianym sprzęcie bardziej może zniechęcić niż zachęcić. Dlatego zadaj sobie trud i pojedź do sklepu plastycznego
 • Pro-tip: Na początku warto kupić sobie komplet ołówków w metalowym opakowaniu. Ołówki skrajne będziesz używać wyjątkowo rzadko. Np ołówków 4h praktycznie się nie używa. Dlatego nie będą się zużywać. Uniwersalną miękkością ołówków jest 2B – to jest miękkość dla początkujących. A to dlatego, że nie będziesz rozcierać ręką już narysowanych kresek. Potem zauważysz, że dużo głębszą czerń uzyskuje się ołówkami 4B. A jeszcze z czasem dostrzeżesz malarskość plamy przy użyciu ołówków 6b a nawet bardziej miękkich. Z czasem będziesz dokupować tylko ołówki te które najszybciej Ci schodzą.
 • Pro-tip 2 – nie mieszaj ołówków twardy z miękkimi. Twarde ryją papier i jak nałożysz cieniowanie powstaną białe kreski tam gdzie ołówek twardy zrobił bruzdę. Najlepiej – zrób sobie taką próbę – zapamiętasz to na lata!

Co to jest gramatura w papierze?

Gramatura – to jest liczb gramów na metr kwadratowy papieru. Jeżeli mówimy – Papier ma gramaturę 200 – to oznacza, że metr kwadratowy takiego papieru waży 200 gram. Im wyższa gramatura tym papier jest grubszy i sztywniejszy. Dla porównania – gramatura kartki z drukarki/xero to 80 g na m2. Tzw. Brystol – czyli podstawowy papier rysunkowy ma gramaturę 180.

Ten materiał został przygotowany dzięki p. Wojciechowi Domińczakowi

Materiały do strony o tym „jak rysować psa” przygotowane zostały dzięki znanemu artyście – p. Wojciechowi Domińczakowi.

Wojciech Domińczak jest też założycielem Szkoły Rysunku Domin, Creativity i Kontrastownia

Zachęcamy do odwiedzin jego strony www : https://www.dominczak.waw.pl/

A poniżej trzy najnowsze Jego rysunki z cyklu „Wierzby mazowieckie”

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak narysować takie wierzby to kliknij w poniższy link

Jak narysować psa cz.1 - faza II

lekcja rysunku dla najmłodszych

Materiałów plastycznych ciąg dalszy

W tym akapicie poznasz kilka fajnych gadżetów, które sprawiają że rysowanie jest jeszcze bardziej przyjemne. 

Gumki

 •  gumka zwykła – ja teraz spojrzałem na to jaka gumka leży u mnie w pojemniku i były dwie Staedtler i Pentel – obie są dobre, obie polecam
 • gumka chlebowa – to tak gumka przypominająca szarą plastelinę. Jest to narzędzie bardzo przydatne. Ważne żeby nie traktować jej jako zwykła gumka do wycierania. Gumka chlebowa służy do zdejmowania nadmiaru ołówka. Gumką chlebową świetnie robi się efekt sfumato – zamglenie, zadymienia trzecich planów. Tak samo jeżeli podrys wyjdzie ci za mocno – wałkujesz wtedy gumką chlebową i on słabnie.  Jeżeli chodzi o firmy polecam Faber Castell i Staedtler.
 • gumka elektryczna – tak! jest cos takiego. Ja osobiście używam gumki Derwent i jestem z niej bardzo zadowolony. Gumka elektryczna służy do wybierania światła na rysowanym obiekcie. Świetnie też się nada do włosów i sierści. Szczególnie kiedy taki jasny kosmy trzeba zostawić na tle ciemnych loków. Jednak z zakupem gumki elektrycznej nie kupuj na początku – poczekaj z tym parę miesięcy.

Temperówka elektryczna

 
To jest dopiero fajny gadżet! Naprawdę sprawia frajdę używanie go. Temperujesz szybko i sprawnie. Tam są takie śmieszne „żarna”, które nie łamią grafitu.

Kurs Rysunku = DOMIN

Jak narysować psa faza III

Szczeniaczek już patrzy na nas tymi słodkimi oczyma

kurs rysunku hobbystyczny
fajny rysunek ołówkiem

Jeszcze jedna strona z tym jak narysować psa:

Tu na tej stronie z poradnikiem jak narysować psa masz tylko przykłady ołówkiem. Na poniższej stronie znajdziesz inne samouczki wśród których będą też takie rysowane kredką. Warto wejść i na tę stronę:

Jak narysować psa – dodatkowe poradniki od podstaw w ołówku i w kredce!

Jak narysować psa cz. II - portret psa

jak się rysuje psa
pies rysunek

4 najczęściej wybierane kursy artystyczne:

Wśród osób odwiedzających tę stronę jest też  pewnie wielu takich którzy chcieliby dołączyć do jakiegoś kursu rysunku.  Pewnie masz też podobne doświadczenia z gromadzeniem się materiałów na dysku  a potem z miesiącami nie rysowania. Współczesne czasy już takie są. Kurs rysunku jest „zaklepaniem sobie czasu” oraz objęcie mentoringiem przez osobę dużo bardziej sprawną rysunkowo. Poniżej polecamy kilka kursów rysunku które mogą Ci się przydać.

Kurs na architekturę

Architektura to świetny zawód! Jeżeli źle wybierzesz profesję możesz męczyć się całe życie. Jednak zawsze możesz wybrać kreatywną i pasjonującą architekturę.

Kurs artystyczny - na ASP

Uprawianie sztuki to zupełnie inny wymiar życia. Możesz cały ten czas zmagać się z wstawaniem do pracy w korporacji. A możesz wybrać wolny zawód i wstawać kiedy chcesz. Zostań artystą!

Kurs Digital Painting

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Kurs akwareli

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
jak się rusje ołówkiem
jak rysować zwierzęta

Jak narysować psa - Wilk

jak narysować wilka
łatwe rysunki do narysowania
rysunek psa

Zalinkuj proszę do tego artykułu na swojej stronie www lub na blogu - dzięki temu będzie on służył też innym!

wilk tatuaż

A na koniec nagroda że dotarłeś aż tu
Kurs podstaw akwareli za darmo.

Jeżeli chciałbyś spróbować się w tej technice a nie wiesz czy Ci się spodoba to tu pod tym linkiem znajdziesz podstawy malowania akwarelami. Akurat to co najbardziej potrzebne. Kupując farby i pędzle można popełnić kardynalne błędy. Wtedy zostaniesz z materiałami których nigdy nie użyjesz. Ten podstawowy kurs akwareli dokładnie tłumaczy co kupić i dlaczego.

Jak podoba Ci się ten materiał? Co moglibyśmy zmienić a co jest fajne? Napisz proszę w komentarzu.