Triki rysunkowe dla początkujących

Interesuje Was rysunek? Chcielibyście poprawić swoje umiejętności? Jeżeli szukacie wskazówek to dobrze trafiliście! Oto proste triki rysunkowe dla początkujących, które wam w tym pomogą!


Rysowanie dla początkujących – Czyli co robić, a czego nie robić!


Triki rysunkowe – Ołówek

Jednym z częstych opinii jest to, że rozpoczęcie nauki rysunku jest bardzo kosztowne. Nic bardziej mylnego! Jedyne czego potrzebujesz to ołówek oraz kartka papieru! Oczywiście gumka oraz temperówka też byłyby mile widziane. Co do samych ołówków, najlepszym wyborem na początek będą trzy ołówki o różnych miękkościach. Najlepszymi i najczęściej polecanymi są miękkości 2B, 4B oraz 6B. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaszaleć, możesz zaopatrzyć się w gumkę chlebową. Konsystencją przypomina plastelinę, a służy głównie to rozjaśniania szkiców.

Więcej na temat ołówków znajdziesz w: Rodzaje ołówków – Czyli czym najlepiej rysować?

Teraz kiedy masz już przybory możesz zacząć rysować. Pamiętaj że warto prowadzić szkicownik i zapisywać w nim daty przy każdym skończonym rysunku. To pozwala na śledzenie postępu i motywuje do dalszego działania! Więcej o szkicowaniu przeczytasz w: Dlaczego szkicowanie jest ważne?

Farby


malarstwo olejne

Zobacz także


Większość osób uważa że paleta służy tylko i wyłącznie do mieszania farb. I słusznie. Aczkolwiek rzecz o której wiele osób nie wie, to to, że farby można mieszać także na płótnie! Daje to ciekawy efekt kolorystyczny, który sprawia, że malowidła stają się barwne i pełne życia. Mieszanie kolorów na płótnie pozwala na ciekawsze połączenia kolorów, których normalnie nie uzyskamy.

Inną ważną rzeczą jest sam pędzel. Wiele osób kupuje pędzle mniejsze oraz większe, aby móc nimi „żonglować”. Ale w rzeczywistości na początek wystarczą ci tylko dwa pędzle! Jeden duży, do pokrywania całego płótna, a drugi średni, płaski. Chcesz zrobić cienką linię? Nie ma problemu! Po prostu przekręć pędzel i maluj wzdłuż jego szerokości. Chcesz pokryć większy obszar? Nic prostszego! Wystarczy że znowu przekręcisz pędzel!

Więcej o farbach przeczytasz w: Rodzaje farb – Czym malować?

Triki rysunkowe – Cienkopisy

Ciężka technika…. Jedna pomyłka i koniec. Ale czy na pewno tak jest? Nie ma tu podrysu, jak w ołówku, ale za to możecie użyć cienkopisu 0.2 by zrobić ledwie widoczny szkic! Działa to na tej samej zasadzie co chociażby szkicowanie ołówkiem 2B! Co do wykończenia, najlepsze będą 0.5 oraz 0.8. Możesz jeszcze użyć cienkopisu o grubości B. Ma zakończenie podobne do pędzelka i można nim tworzyć zarówno cienkie kreski, jak i grube!